Többek között utazhatunk egy olyan lifttel, melyben akár egy autó is elfér, megnézhetjük, hol pihen a hangversenyterem három gyönyörű zongorája, de bekukucskálhatunk egy zenekar próbatermébe is egy igencsak szokatlan szögből. A túra során megismerhetjük a Kodály Központ történetét, építészeti és akusztikai sajátosságait. Miből kellett 6,5 kilométernyi? Miért pont 999 fős a hangversenyterem? Mi a jó akusztika titka? A sok érdekesség között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk.
A jegyár 3000 Ft, a diák, nyugdíjas, pedagógus jegy 2500 Ft-ba kerül, a program időtartama kb. 90 perc. A túrához előzetes regisztráció nem szükséges, de a garantált részvétel érdekében érdemes előre megváltani a jegyeket.
Mi rajongunk az ilyen és ehhez hasonló eseményekért, úgyhogy nagyon várjuk már!
Tudtad?
A Kodály Központ helyén volt a Pécs-Budai külvárosi temető. Ennek kiépítése előtt a pécsi hóhérház állt itt, ami a temető kialakításakor átkerült a Zsolnay-domb területére, a vesztőhely közelébe. A budai külvárosi temetőben 1904. november 2-án volt az utolsó temetés, de csak 1934-ben számolták fel végleg, amikor a vörös mészkőből készült sírkövekből a Széchenyi tér burkolata elkészült. A nagyközönség ezt azért nem érzékelte (és nem is nagyon tudta) 2010-ig, a Széchenyi tér felújításáig, mert a sírfeliratokat lefelé fordítva helyezték el a járófelületen.